Vad kan jag göra?

Facebook

Gå med i vår Facebook grupp. Detta är en grupp för sakliga och konstruktiva diskussioner som rör Ånäsfältet och Bagaregården. #bagaregården #‎bevaraånäsfältet‬ ‪#‎ånäsfältet‬

E-post

Prenumera på vårt nyhetsbrev. Klicka här.

Informationsblad

Printa ut informationsbladet och upplys dina grannar så att de får kännedom om planerna för Ånäsfältet: flygblad

Maila politiker

Du kan maila politiker i fastighetsnämnden med dina åsikter. Fastighetsnämnden består av 9 ordinarie ledamöter och 6 ersättare.

Här finns en PDF med alla adresser.

De politiska partierna är representerade enligt följande
(S) 3 ledamöter och 2 ersättare
(M) 3 ledamöter och 2 ersättare
(FP) 1 ledamot och 1 ersättare
(V) 1 ledamot
(MP) 1 ledamot och 1 ersättare

Ordförande

Jahja Zeqiraj (S)
jahja.zeqiraj@fastighet.goteborg.se

Vice ordförande

Anna Ericson (MP)
anna.ericson@fastighet.goteborg.se

Hampus Magnusson, (M) 2:e vice ordförande
hampus.magnusson@fastighet.goteborg.se

Ledamöter

Magnus Nylander (M)
magnus.nylander@fastighet.goteborg.se

Anna Skarsjö (S)
anna.skarsjo@fastighet.goteborg.se

Bobbo Malmström (V)
bobbo.malmstrom@fastighet.goteborg.se

Charlotte Darvik (Liberalerna)
charlotte.darvik@fastighet.goteborg.se

Håkan Bernhardsson (S)
hakan.bernhardsson@fastighet.goteborg.se

Birgitta Guner (M)
birgitta.guner@fastighet.goteborg.se

Ersättare

Anna-Lena Slibar (S)
anna-lena.slibar@fastighet.goteborg.se

Catrin Bengtsson (M)
catrin.bengtsson@fastighet.goteborg.se

Sebastian Wessman (S)
sebastian.wessman@fastighet.goteborg.se

Per Haag (Liberalerna)
per.haag@fastighet.goteborg.se

Garnet Becker (MP)
garnet.becker@fastighet.goteborg.se

Mikael Wigg (M)
michael.wigg@fastighet.goteborg.se